ENG

Warsztaty do aktualnych wystaw

Warsztaty do aktualnych wystawWarsztaty do aktualnych wystawWarsztaty do aktualnych wystawWarsztaty do aktualnych wystawWarsztaty do aktualnych wystawWarsztaty do aktualnych wystaw

Zapraszamy do udziału w warsztatach do aktualnych wystaw organizowanych przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Zajęcia prowadzone przez artystów i doświadczonych edukatorów rozwijają zdolności plastyczne i poznawcze oraz poruszają wątki ekologiczne i przyrodnicze.

Dla starszych dzieci i młodzieży organizowane są lekcje muzealna w formie oprowadzań performatywnych – oprócz rozmowy uczestnicy wykonują zadania i uczestniczą w zabawach w sali wystawowej.

Przyroda parku, stała ekspozycja w Pałacu Brandta i aktualne wystawy w orońskich galeriach dają możliwość realizowania programów kształcenia zintegrowanego, historii, języka polskiego, plastyki, przyrody i biologii na kolejnych etapach nauczania.

 

Zadzwoń do nas:

tel. +48 48 618 45 16 (wew. 19)

warsztaty@rzezba-oronsko.pl

pn.– pt. w godz. 8:00–15:30

 

Lekcje muzealne, warsztaty i oprowadzania do aktualnych wystaw: 

  • Galeria Muzeum Rzeźby Współczesnej - Katarzyna Józefowicz “Poza słowami”
  • Galeria Oranżeria - Bogusław Bachorczyk, Zbigniew Sałaj “Przedwiośnie”
  • Galeria Kaplica i Pałac Józefa Brandta - “Bestarium”

 

Zapraszamy na lekcje muzealne połączone z warsztatami plastycznymi (10 zł/ uczestnik).

Lekcja muzealna - oprowadzanie  po trzech wystawach, ćwiczenia z materiałem dydaktycznym, treści dostosowane do wieku uczestników (30 - 60 min.)

Warsztaty  - zajęcia praktyczne w sali edukacyjnej, temat do wyboru w zależności od wieku uczestników.

 

Tematy warsztatów:

Konstrukcja/dekonstrukcja

Przedwiośnie to pora odradzania przyrody, wzrostu i przemiany. Nie tylko natura może się przeistaczać. Eksperymenty formalne pozwolą nadać nowe znaczenia starym rzeczom, powstaną rzeźby “ready-mades” wykorzystujące przedmioty codziennego użytku.

Własne miejsce

W rzeźbie i obrazie można zamknąć wiele historii i emocji. Inspirując się pracami Katarzyny Józefowicz spróbujemy stworzyć własne bezpieczne schronienia. Uczestnicy wykonają małe makiety i scenografię ważnych dla siebie miejsc.

Karnawał zwierząt

Bestiarium to księga, w której przedstawiano zwierzęta, te prawdziwe i te zmyślone. Dziecięca wyobraźnia uczestników wzbogaci kolekcję o nowych bohaterów. Z tektur i papierów stworzymy maski fantastycznych stworów.

Teksty i tekstylia

Formy słowne, poetyckie frazy i cytaty znanych dzieł zostaną zinterpretowane w formie ażurowych kolaży. Posługując się metodą artystki - Katarzyny Józefowicz, stworzone z gazet dzieła otrzymają nowy, prywatny sens.

Plamy - stwory

Efektowne prace malarskie mogą być również dziełem przypadku. Porzućmy realizm, oddajmy się ekspresji! Wśród kolorowych plam i klesów odnajdziemy karykaturalne bestie, zwierzęta znane z natury i fantastyczne stwory.

 

 

 

Ze względu na ograniczony czas trwania wystawy prowadzimy zapisy na zajęcia pod adresem: warsztaty@rzezba-oronsko.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30–15.30 pod numerem telefonu 48 618 40 27 w. 19

 

Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego