ENG

Rezydencje artystyczne w Orońsku

Dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, wraz z prezesem Okręgu Górnej Bawarii w Monachium oraz dyrektorem Europejskiego Domu Sztuki Górnej Bawarii – Schafhof we Freising, ogłaszają wyniki II naboru na pobyt rezydencyjny od 1.03. do 30.04.2017 roku.

W podanym terminie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku będzie gościć następujących artystów z Niemiec:

  1. Elisabeth Heindl
  2. Heiko Herrmann
  3. Jadranka Kosorcic
  4. Franz-Ferdinand Wörle  

W Schafhof rezydencje odbywać będą następujący artyści z Polski:

  1. Natalia Janus
  2. Artur Malewski
  3. Anna Siekierska

 

Komisja ekspercka powołana przez Dyrektora Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku dokonała wyboru artystów aplikujących na pobyt rezydencyjny w CRP w sezonie letnim.

Do udziału w programie zakwalifikowało się troje artystów:

  1. Jenny Brockmann
  2. Sarawut Chutiwongpeti
  3. Antoine Donzeaud

 

Program rezydencji artystycznych realizowany przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku skierowany jest do artystów z Polski i zagranicy. Ma na celu stworzenie inspirujących warunków pracy, które umożliwią realizację interesujących warsztatów, dzieł sztuki, czy przykładów designu artystycznego. Program ma również umożliwić twórcom zdobywanie nowych doświadczeń, umiejętności oraz nawiązywanie nowych kontaktów z artystami przebywającymi w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa w rezydencji w Orońsku zawiera regulamin.

 

Pobierz:

Regulamin Rezydencji Artystycznych w Centrum Rzeźby Polskiej W Orońsku

Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego