ENG

Ryan Gander 1976

Angielski artysta konceptualny, autor rzeźb, instalacji, filmów, wykładów performatywnych, książek dla dzieci. Mieszka i pracuje w Suffolk i Londynie. Studiował w Manchester Metropolitan University, Wielka Brytania (1999);Jan van Eyck Akademie, Maastricht, Holandia (2000); rezydent the Rijksakademie van Beeldende Kunsten, Amsterdam, Holandia (2001–2002). Profesor sztuk wizualnych na Uniwersytecie w Huddersfield i honorowy doktor sztuki na Manchester Metropolitan University i Manchester Metropolitan University (Wielka Brytania).

Obok prac o subtelnej narracji, poruszających problemy wynikające między innymi z osobistych doświadczeń, artysta tworzy obiekty z pogranicza dizajnu i architektury, umieszczając je w przestrzeni miejskiej.

Obiekt „Błyszczące rzeczy, które nie znaczą nic” składa się z olbrzymiej ilości metalowych, lśniących przedmiotów połączonych ze sobą i tworzących formę kuli.

Błyszczące rzeczy, które nie znaczą nic / Really Shiny Things That Don’t Mean Anything

Błyszczące rzeczy, które nie znaczą nic / Really Shiny Things That Don’t Mean Anything

2011
konstrukcja stalowa, metal, niesygnowana, wymiary: 290 × 290 × 290 cm
numer inwentarzowy: CRP/DEP/492
depozyt, 2019
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego