ENG

Joanna Krzysztoń, Grzegorz Rogala

Joanna Krzysztoń

Studia: Wydział Malarstwa, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesora Jana Tarasina, 1978. 
W latach 1978-1981 była członkiem warszawskiej, eksperymentalnej grupy Akademia Ruchu. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 2007. Prowadzi galerię 2b+r w Warszawie. Autorka prac malarskich, form multimedialnych, projektów aranżacyjnych. Od kilku lat wspólnie z Grzegorzem Rogalą tworzy malarsko-filmowe instalacje, w których malarska warstwa obrazu nakłada się na pulsujące światło projektora, tworząc tym samym iluzjonistyczne kadry.

Grzegorz Rogala, 1956

Studia: Wydział Operatorski, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna w Łodzi, dyplom 1981. Od 1988 prowadzi Studio Rogala, specjalizujące się w produkcji i postprodukcji filmowej. Autor projektów filmowych, reklamowych oraz multimedialnych. Laureat nagrody za najlepszy film eksperymentalny zatytułowany „Linia”na Festiwalu Filmowym w Monachium, 1981 oraz nagrody za animacje komputerowe na Festiwalu Crackfilm w Krakowie, 1996. Od 2007 roku prowadzi z Józefem Piwkowskim oraz Joanną Krzysztoń galerię 2b+r w Warszawie. W instalacjach filmowych łączy rzeczywistość malarską z fotografią i sztuką interaktywną. Od 2011 roku jest wykładowcą na Wydziale Grafiki Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.

Muzyka dla parku

Muzyka dla parku

2017
Interaktywna instalacja dźwiękowa
Muzyka zarejestrowana podczas Live and Direct Festival Newark, Anglia: dzięki uprzejmości Andrew Wiliams’a: utwór „Windows” w wykonaniu Ensamble 8 w składzie: Duncan Chapman, Isabel Jones, Niki-Kate Heyes, Peter Shelton, Ray Lee
ekspozycja plenerowa, 2017
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego