ENG

Listopadowe pobyty artystyczne

Pobyty indywidualne

W listopadzie w orońskich pracowniach spotkać można było artystów, którzy są częstymi bywalcami w orońskim Centrum Rzeźby.

Daniel Ludwiczuk – z wykształcenia inżynier, a z zamiłowania rzeźbiarz, najchętniej pracuje w różnych gatunkach drewna. Do swoich dzieł wykorzystuje też różne rzeczy znalezione na złomowiskach. Tworzy prace ukazujące rzeczywistość w krzywym zwierciadle. W trakcie swoich corocznych pobytów w Orońsku tworzy postaci kobiece, ale również zwierzęta, którym przypisuje ludzkie cechy. W jego realizacjach pojawiają się też motywy fantastyczne: dziwne ptaki, gnomy, anioły i wiele innych, niesamowitych postaci. Uczestniczy w wielu plenerach w kraju i poza jego granicami.

Prezentował swoją twórczość w Muzeum Okręgowym w Siedlcach i w Białej Podlaskiej, w Muzeum Regionalnym w Siemiatyczach, Białymstoku, Lublinie, Zamościu, a także uczestniczył w szeregu wystawach zbiorowych. Mieszka w Kamionce na Podlasiu.

Jadwiga Bardyszewska – pochodzi z Borysławia. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rzeźbi w brązie, drewnie i kamieniu, rysuje i maluje. Miała indywidualne wystawy w Toruniu, Krośnie, Solcu Kujawskim, Nidzicy oraz w Danii (Kibeak). Brała też udział w ekspozycjach zbiorowych w Poznaniu, Toruniu i Gdańsku. Współorganizuje i uczestniczy w plenerach i prezentacjach artystycznych. Włączyła się w rehabilitację przez sztukę osób niepełnosprawnych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. Jest nauczycielką plastyki w szkole podstawowej w Łynie. Tworzy postaci ludzkie, zwierzęta w ruchu, a szczególnie konie.

Anna Sołtysik jest absolwentką Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. W roku 2014 ukończyła Uniwersytet Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Obecnie pracuje w Zakładzie Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Rzeszowskiego. Artystka zajmuje się różnymi technikami rzemiosła artystycznego, pracuje w drewnie, brązie i wiklinie. Brała udział w kilku wystawach i plenerach.

W kwietniu tego roku jej prace można było oglądać w krakowskiej Galerii A1 na wystawie: Przyziemne, Podniebne. Szkice rzeźbiarskie, na której prezentowała kilkanaście rzeźb wykonanych z brązu w latach 2013–2016 oraz ich dokumentację fotograficzną. Prace powstały w większości w trakcie jej pobytów na tygodniowych plenerach rzeźbiarskich w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2016-12-07 12:38:50, czytane: 3157 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego