ENG

Anna Wszyndybył

Pobyty indywidualne

Wzorem lat ubiegłych, również tego roku, na pobycie indywidualnym w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku spotkać można artystkę rzeźbiarkę, absolwentkę Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie – Annę Wszyndybył.
Pani Anna jest też instruktorem zajęć warsztatowych w Centrum Promocji Kultury w Warszawie, członkiem grupy twórczej „Wymiar" i Europejskiego Stowarzyszenia Malarzy i Rzeźbiarzy Tańca. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z rzeźby i ceramiki.
Jest wiceprzewodniczącą Sekcji Rzeźby w Związku Polskich Artystów Plastyków.
Artystka najchętniej pracuje w kamieniu, ale również tworzy prace z brązu i kamionki. Jest autorką rzeźb monumentalnych, kameralnych, portretowych i medali.
Jej prace można oglądać w kolekcjach muzealnych i prywatnych nie tylko w Polsce, ale również za granicą w: USA, Niemczech, Belgii, Danii, Holandii i Francji. Jest obecna w przestrzeni miejskiej Warszawy. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i poza jego granicami.
W 2015 roku odbył się indywidualny pokaz jej prac w Centrum Promocji Kultury w Warszawie, a we wrześniu w Knoxville (TN, USA), gdzie zaprezentowała m.in. powstałe w trakcie ubiegłorocznego pobytu w Orońsku kameralne rzeźby wykonane w serpentynicie. Na przełomie 2015/2016 roku brała też udział w zbiorowej wystawie Sekcji Rzeźby warszawskiego ZPAP.
Tegoroczny pobyt trwał od 3 lipca do 13 sierpnia i zaowocował powstaniem pracy w marmurze zatytułowanej „Ego” oraz rzeźby ceramicznej „Wars i Sawa” dla Centrum Promocji Kultury w Warszawie.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2016-08-17 11:50:29, czytane: 1237 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego