ENG

Jerzy Wojciech Rudziński

Pobyty indywidualne

Artysta rzeźbiarz, Jerzy Wojciech Rudziński, zgodnie z coroczną tradycją jeden letni miesiąc spędza na placu rzeźbiarskim orońskiego Centrum Rzeźby Polskiej. W tym roku na realizację swoich prac wybrał lipiec.

W trakcie swoich pobytów indywidualnych w Orońsku artysta zrealizował wiele pomysłów rzeźbiarskich, które prezentował na licznych wystawach w kraju i poza jego granicami, a miał tych wystaw ponad 180.

W grudniu 2015 roku, w Galerii ZPAP na Mazowieckiej w Warszawie pokazał jedną ze swoich form rzeźbiarskich, Koniec dogmatów, która powstała w Orońsku w 2015 w trakcie letniego pobytu artysty.

W tym roku pracuje nad kilkoma dziełami, m.in. Old, gold machine oraz Wzlot – ze stali polichromowanej, na grudniową wystawę w Galerii ZPAP w Warszawie, oraz w marmurze Ponura, zaś w kamieniu sztucznym Do lotu.

Jerzy Wojciech Rudziński ukończył Szkołę Kenara, następnie uczył się rzeźby w warszawskiej ASP i w roku 1968 uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Rzeźby. Od 1969 pracował w macierzystej uczelni. Jest członkiem ZPAP. Poza mniejszymi pracami rzeźbiarskimi jest też autorem licznych realizacji pomnikowych.

Więcej informacji na temat wcześniejszych pobytów artysty w kategorii: Pobyty indywidualne.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2016-07-18 15:15:23, czytane: 1338 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego