ENG

Jolanta Wołocznik

Pobyty indywidualne

Wzorem lat ubiegłych także w tym roku, w lipcu, od 3 do 17, w orońskim Centrum na pobycie twórczym przebywała Jolanta Wołocznik, artystka rzeźbiarka, członkini ZPAP, od 1992 roku związana z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku z racji uczestnictwa w organizowanych tutaj przez ZPAP plenerach ceramicznych oraz plenerach rzeźby w kamieniu.

Przebywając na prywatnych pobytach twórczych od roku 2005, artystka realizowała i realizuje do chwili obecnej wiele prac, które prezentowane były na ekspozycjach zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Galerii „Oranżeria” w CRP w Orońsku.

W 2015 roku, wspólnie z mężem, Pawłem Susidem, na wystawie Prywatność w Centrum Aktywności Twórczej Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Ustce zobaczyć można było rzeźby powstałe również w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Artystka jest absolwentką Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie. Tworzy w kamieniu, ceramice, maluje oraz zajmuje się filmem animowanym, jest autorką wielu z nich np. Spacer z psem, Kobiety, Pokaz mody.

W trakcie tegorocznego lipcowego pobytu Jolanta Wołocznik zrealizowała prace: w serpentynicie Człowiek – jaszczurka oraz w marmurze Morawica Człowiek – wąż.

 kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2016-07-18 15:08:50, czytane: 1021 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego