ENG

Marzena Bigaj

Pobyty indywidualne

Od 9 do 17 lipca gościliśmy w orońskiej pracowni Marzenę Bigaj. W ubiegłym roku, w sierpniu, artystka wykonywała w Orońsku prace ceramiczne, które prezentowane były m.in. na tegorocznych wystawach.

Marzena Bigaj jest absolwentką Wydziału Grafiki warszawskiej ASP. W ramach specjalizacji zajmowała się litografią, kwasorytem, linorytem oraz technikami malarstwa ściennego. Uczyła się też rysunku w pracowni prof. Juliana Raczki. W roku 1992 uzyskała dyplom w Pracowni Grafiki Warsztatowej oraz dodatkowo w Pracowni Rysunku. W 2010 ukończyła Studium Fotografii ZPAF w Warszawie.

Interesuje się grafiką, rysunkiem, malarstwem, fotografią, ponadto zajmuje się również techniką batiku oraz ceramiką. Uczestniczyła i uczestniczy w licznych wystawach. W 2016 roku brała udział w międzynarodowej wystawie Fine of Art w Katowicach, w zbiorowej ekspozycji ceramiki w Szydłowieckim Centrum Kultury oraz w pokazie pracowni Kingi Pawełskiej w Centrum Promocji Kultury w Warszawie. W bieżącym roku zaprezentowała też swoje prace ceramiczne i batiki na wystawie indywidualnej Ptaszarnia w Warszawskim Centrum Kultury Filia Falenica.

W trakcie lipcowego pobytu w Orońsku artystka wykonała prace ceramiczne: Perliczka, Kurak, Kura, Dzika gęś, Dzika perliczka, Syrenki, Ptaki.

 kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2016-07-18 15:05:21, czytane: 1115 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego