ENG

Paolo Spalluto

Pobyty indywidualne

W ostatnim czasie Orońsko gościło włoskiego artystę – Paolo Spalluto. Swą działalność twórczą rozpoczął on w 1996 roku uprawiając tzw. „aerosol art”. Kontakty z włoskimi i obcymi artystami, zajmującymi się sztuką „murales”, pomogły mu ukształtować i rozwinąć swój własny styl. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Lecce we Włoszech, gdzie zdobył „diploma in clay modeling” (dyplom z modelowania w glinie). W trakcie studiów zdobył również doświadczenie teatralne, biorąc udział w dwóch ważnych spektaklach: w Teatro Danza Duende oraz w Mimo-Butoh Florence Company.

Pracuje jako scenograf i designer, uprawia malarstwo, interesuje go też fotografia. W 2009 roku przez krótki okres uczęszczał do pracowni projektantki Francesci Carallo, gdzie miał okazję poznać prace z użyciem papier-maché i zaczął próby eksperymentalne, łączące tę technikę z ceramiką.

Jego prace można zobaczyć w kolekcji The Camp Design Gallery in Milan, gdzie 15 grudnia będzie miała miejsce wystawa prac artysty.

W trakcie pobytu w Orońsku tworzył formy ceramiczne oraz lampy z papieru.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2015-10-20 11:46:17, czytane: 1519 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego