ENG

Jolanta Wołocznik

Pobyty indywidualne

Jolanta Wołocznik, jak wiele innych rzeźbiarek, członkiń ZPAP, od lat związana jest z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Od 1992 do 2005 uczestniczyła w organizowanych tutaj przez ZPAP plenerach ceramicznych oraz plenerach rzeźby w kamieniu, a od 2005 przyjeżdża prywatnie w ramach pobytów twórczych.

Wiele informacji o artystce można znaleźć w katalogu, który towarzyszył wystawie indywidualnej rzeźb artystki, zorganizowanej w roku 2010 w Galerii „Oranżeria” w Orońsku. Prace prezentowane na wystawie przygotowywane były w pracowniach CRP. Również w warszawskiej Galerii XX1 rzeźbiarka pokazała prace z cyklu rzeźby pokątne, które są efektem jej pobytów twórczych w Orońsku w roku 2010 i 2011.

Pani Jolanta ukończyła Wydział Rzeźby warszawskiej ASP, gdzie w roku 1979 uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni Małych Form Rzeźbiarskich prof. Zofii Demkowskiej.

Brała i bierze nadal udział w wystawach malarstwa, rzeźby i ceramiki. Poza pracą w glinie i kamieniu, interesuje się również filmem. Jest autorką wielu filmów animowanych, np. Spacer z psem, Kobiety, Pokaz mody.

W lipcu i sierpniu 2015 roku prezentowała swoje prace na wystawie Prywatność w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Ustce (wspólnie z Pawłem Susidem).

W trakcie tegorocznego dwutygodniowego pobytu (5–15 sierpnia) Jolanta Wołocznik pracowała nad rzeźbą W progu, wykonywaną w marmurze dębnickim.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2015-08-18 08:23:26, czytane: 1205 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego