ENG

Anna Ambroży-Kowalska

Pobyty indywidualne

Od 3 do 14 sierpnia 2015 roku w orońskiej pracowni wykonuje swoje prace ceramiczne artystka z Krakowa – Anna Ambroży-Kowalska.

Studiowała na Wydziale Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. W roku 2001 uzyskała dyplom pod kierunkiem dr hab. Jana Bujnowskiego z zakresu mezzotinty (grafika warsztatowa).

Artystka zajmuje się głównie ceramiką, ale też malarstwem, grafiką i obiektem. Tworzy przeważnie formy abstrakcyjne w glinie lub metalu. Uczy malarstwa i technik specjalnych w pracowni, którą prowadzi w Klubie Paleta działającym przy Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie.

Artystka była uczestniczką licznych wystaw m. in.: Różne oblicza ceramiki – Muzeum Przemysłu w Opatówku (2008); Struny światła – Ogólnopolska Wystawa Rzeźby Ceramicznej w Zakopanem (2009); FALA – V edycja międzynarodowej wystawy interdyscyplinarnej w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Koszalinie (2010).

Brała również udział w VII edycji FESTIWALU WYSOKICH TEMPERATUR, który w roku 2014 odbył się pod hasłem ROZNIECANIA SZTUKI, jak również w Ogólnopolskim Konkursie Ceramicznym w Zakopanem w roku 2011 i 2014, gdzie zdobyła wyróżnienia.

W trakcie dwutygodniowego pobytu w Orońsku artystka wykonuje pracę w glinie pt. Miasto.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2015-08-12 14:51:07, czytane: 1515 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego