ENG

Marzena Bigaj

Pobyty indywidualne

Początek sierpnia spędziła w orońskiej pracowni ceramicznej Marzena Bigaj, która wykonywała w glinie prace: Studium głowy, Kurczak i Kura.

Artystka studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczyła się też technik malarstwa ściennego oraz technik graficznych: litografii, kwasorytu, linorytu.

W 1992 roku uzyskała dyplom w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Romana Artymowskiego oraz dodatkowo w Pracowni Rysunku prof. Juliana Raczko. W 2010 roku ukończyła Studium Fotografii ZPAF w Warszawie.

Zajmuje się grafiką, fotografią, rysunkiem, malarstwem, tworzy też ceramikę oraz prace w technice batiku. Głównym tematem jej twórczości jest człowiek i otaczający go świat. Tworzy też fotograficzne cykle: Ptaki, Konie, Pejzaże.

Brała udział w wielu krajowych wystawach. W 2014 roku w Warszawie uczestniczyła w wystawie zbiorowej grafiki w Centrum Promocji Kultury i wystawie fotografii w Pałacu Kultury. W kwietniu 2015 odbyła się wystawa batikowych ptaków i ceramicznych kurczaków w Galerii Bezdomnej.  Swoje rysunki prezentowała również w Institute of Art and Design, Milwaukee (USA).kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2015-08-11 14:28:55, czytane: 1429 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego