ENG

Renata Komorniczak

Pobyty indywidualne

Od 27 lipca do 10 sierpnia pracę w kamieniu noszącą tytuł Pierrot wykonywała w orońskim Centrum artystka z Warszawy, Renata Komorniczak.

Pani Renata jest absolwentką Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W roku 1983 zdobyła dyplom z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Tadeusza Łodziany a następnie aneks z medalierstwa u prof. Zofii Demkowskiej oraz stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

Artystka uprawia rzeźbę, malarstwo, ceramikę, medalierstwo. W kręgu jej zainteresowań twórczych jest człowiek jako jednostka, człowiek w tłumie oraz kręgi i tańce. Jako tworzywo do swoich prac wykorzystuje różne rodzaje kamienia i ceramiki, brąz, akryl, akwarele. Tworzy prace zarówno kameralne, jak i duże formy rzeźbiarskie, reliefowe płyty elewacyjne, portrety, rzeźby parkowe. W parku pałacowym Pułaskich w Warce, przy pomniku gen. Kazimierza Pułaskiego, zobaczyć można jedną z prac rzeźbiarki – Adam i Ewa, wykonaną z kamionki.

Artystka jest członkiem Okręgu Warszawskiego ZPAP, Stowarzyszenia Twórców POMOST, Stowarzyszenia Ceramików KERAMOS, Grupy Twórczej EMOCJONALIŚCI oraz Grupy WYMIAR. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jej rzeźby znajdują się w kolekcjach w Polsce, Niemczech, Francji, USA i we Włoszech.

Ostatnio, w lipcu 2014 roku uczestniczyła w wystawie „Jubileusz 20-lecia Grupy Artystów EMOCJONALIŚCI” w Starachowicach, Sandomierzu i Piasecznie koło Gdańska. W styczniu 2015 roku Pani Renata zakończyła 17-letnią pracę na stanowisku dyrektora Domu Kultury „Aleksandrów” (Warszawa Wawer).kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2015-08-11 14:22:21, czytane: 1210 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego