ENG

Beata Czapska

Pobyty indywidualne

Po raz kolejny w tym roku w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku gościmy rzeźbiarkę mieszkającą na stałe we Francji, Beatę Czapską.

W trakcie poprzedniego, kwietniowego pobytu artystka przygotowywała pracę w marmurze sławniowickim pod tytułem „Desert” („Pustynia”), która od 10 lipca do 30 września, wraz z innymi realizacjami, prezentowana jest na wystawie rzeźbiarki w Muzeum Polskim w Raperswilu. 3 września w Zamku w Raperswilu odbędzie się spotkanie z Beatą Czapską.

Artystka jak wiemy pracuje najchętniej w marmurze, granicie, bazalcie, brązie i drewnie. Tematyką jej twórczości jest świat zwierząt i roślin, ale również człowiek.

Pani Beata z wykształcenia jest architektem. Po studiach w Polsce wyjechała w 1974 roku na stałe do Paryża i tam uczyła się rzeźby, pracując jednocześnie jako architekt projektowała budynki mieszkalne, wnętrza, stoiska na targi mody itp. Zamiłowanie do sztuk pięknych wyniosła z rodzinnego domu, jej mama, również architekt, jest autorką wielu prac naukowych poświęconych historii architektury i konserwacji zabytków.

Beata Czapka jest członkiem francuskiego związku artystów plastyków „Maison des Artistes” oraz ZPAP.

W trakcie obecnego pobytu artystka przygotowuje siedem rzeźb: Portret Karola, Dzień, Fidel, Forma Czarna, Wiatr, Black, Białe do przyszłorocznej wystawy w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

Osoby, które chcą bliżej poznać artystkę i jej twórczość zapraszamy na stronę internetową CRP do archiwum pobytów indywidualnych.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2015-08-07 10:36:20, czytane: 1285 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego