ENG

Międzynarodowy Festiwal Performance W KONTEKŚCIE SZTUKI/RÓŻNICE

Wydarzenia

Centrum Rzeźby Polskiej po raz kolejny gościło uczestników Międzynarodowego Festiwalu Performance. 8 października br. w Orońsku swoją sztukę zaprezentowali Peter Grzybowski (USA) oraz Brian Patterson (Irlandia). Artyści nie skupili się na jednym rodzaju sztuki, podobnie jak lokalna kultura nie posługuje się tylko jednym środkiem wyrazu. Twórcy pokazujący swoje działania posłużyli się kilkoma nośnikami przekazu: video, dźwięk, projektor multimedialny, ponadto wykorzystali elementy środowiska naturalnego i przedmioty codziennego użytku (piach, kamienie, gazety, szkło, taśma klejąca). Ich prezentacje stały się nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale także intelektualnym.

Kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii zdjęć Peter Grzybowski: jestem artystą multimedialnym, urodzonym w Krakowie, mieszkającym od wielu lat w Nowym Jorku. Dyplom z malarstwa na ASP w Krakowie, 1982 r. Na początku lat osiemdziesiątych zacząłem uprawiać sztukę performance. Realizowałem dotąd akcje w Europie, Ameryce Północnej, Azji i Ameryce Południowej. Ostatnio zdobywam również doświadczenie jako kurator i organizator międzynarodowych imprez w Nowym Jorku i Krakowie.

 

Kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii zdjęć

Brian Patterson: Nasze umiejscowienie na kulturowej mapie czasu jest wynikiem nieustannego wysiłku podejmowanego przez ludzkość w poszukiwaniu własnej tożsamości i znaczenia. Moja twórczość koncentruje się na aspekcie bycia w relacji do miejsca (teraźniejszość/otoczenie); tego jak się w nim znaleźliśmy (poprzez własną przeszłość/historię) oraz tego, jak rzutuje ono na naszą przyszłość.

 

 

Relacja wideo: kategoria: Wydarzenia, autor: admin, dodano: 2007-10-09 13:47:15, czytane: 3960 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego