ENG

Barbara Moderau

Pobyty indywidualne

Pani Barbara jest częstym gościem orońskiego Centrum. Każdego roku pracowicie spędza tu letni czas, tym razem gościła od 29 czerwca do 10 lipca.

Artystka ukończyła studia na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP, dyplom uzyskała w pracowni Jerzego Jarnuszkiewicza. Od roku 1980 należy do ZPAP. Jest też członkiem Zarządu Stowarzyszenia Artystów Ceramików KERAMOS, które powstało w 1990 z przekształcenia Grupy Twórczej KERAMOS działającej w Warszawie od 1974. Skupia warszawskich ceramików oraz zagranicznych artystów. Od roku 1993 Stowarzyszenie organizuje Biennale umożliwiające prezentowanie dokonań artystycznych jego członków, m.in. czynny udział w pokazach bierze pani Barbara. W listopadzie 2014 roku na 11 Międzynarodowym Biennale Ceramiki Stowarzyszenia KERAMOS prezentowała pracę z masy szamotowej szkliwionej pt. „Zgrany”.

Poza gliną ceramiczną artystka tworzy swoje prace również w metalu, drewnie czy kamieniu. Brała i bierze nadal udział w wielu wystawach. Powstałe w trakcie licznych pobytów w Orońsku realizacje prezentowane były na warszawskich wystawach, m.in. „Rzeźba dla Warszawy” oraz na pokazie rzeźby w ogrodach hotelu Novotel – Warszawa Airport.

W trakcie poprzedniego pobytu artystka pracowała w pięknie ubarwionym kamieniu, serpentynicie, który jest też wspaniałym materiałem do tworzenia oryginalnej biżuterii. Obecnie wykonuje pracę bez tytułu w trawertynie.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2015-07-13 11:35:49, czytane: 1321 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego