ENG

Warsztaty rzeźbiarskie studentów ASP Kraków

Plenery

Od 8 do 28 czerwca odbywały się po raz kolejny warsztaty studentów Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestniczyli w nich studenci z Pracowni Rzeźby w Kamieniu, którą prowadzi dr Marcin Nosko. W zajęciach warsztatowych brał udział również artysta, absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Bartłomiej Węgrzyn.

Uczestnicy: Ewa Nitom, Dawid Szymczyk, Daria Malik, Marianna Lisiecka, Jakub Prokop.

Marcin Nosko studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W roku 2002 uzyskał dyplom w pracowni prof. Józefa Sękowskiego. W 2013 zdobył tytuł doktora. Uczestnik konkursów, plenerów i sympozjów rzeźbiarskich w kraju i za granicą. W kwietniu tego roku brał udział w plenerze „Rzeźba w granicie” w ramach Różewicz Open Festiwal, który realizowany był w pracowniach rzeźbiarskich orońskiego Centrum.

Bartłomiej Węgrzyn studiował na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP. W 2009 roku zdobył dyplom w wyróżnieniem w pracowni prof. Józefa Murzyna. Obecnie zatrudniony jest jako asystent prof. Andrzeja Zwolaka w Pracowni II Rysunku w krakowskiej uczelni. Jest stypendystą Chinese Scholarship Council oraz Socrates Erasmus w Norymberdze. W swoim dorobku ma liczne wystawy w kraju oraz za granicą. W latach 2010–2012 uczestniczył w rezydencjach artystycznych w Chinach, w czasie których zaprezentował cykl rzeźb „Very existence objects”. W 2013 roku został wyróżniony w II Internetowym Biennale Młodej Sztuki Polskiej nagrodą specjalną Jury.

W 2015 roku prace artysty można było zobaczyć w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku na wystawie Krakowska Szkoła Rzeźby.kategoria: Plenery, autor: Joanna ZE, dodano: 2015-07-06 10:53:37, czytane: 2573 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego