ENG

Majowy pobyt Jana S. Wojciechowskiego

Pobyty indywidualne

W trakcie tegorocznego majowego pobytu Jan Stanisław Wojciechowski porządkował i inwentaryzował realizacje powstałe podczas wcześniejszych wizyt w orońskim Centrum. Kontynuował też rozpoczęte wcześniej rzeźby anioła i swojej suczki, Hesi. W przypadku tej ostatniej było to nowe doświadczenie, tj. praca z ruchliwym modelem jakim jest pies.

W orońskich pracowniach artysta przez wiele lat tworzył swój ulubiony cykl prac – małe (prywatne) historie na „terytorium” własnej, ceramicznej głowy, wizerunki ujęte w cykle o tytułach: „Sztuka i polityki”, „Traumy”, „Psie głowy”, „Outside In / Inside Out”.

Dr Jan S. Wojciechowski jest absolwentem Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP, krytykiem i teoretykiem sztuki, kuratorem licznych wystaw, autorem wielu artykułów i książek z szeroko pojętej kultury artystycznej, wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Artysta tworzy obiekty rzeźbiarskie, aranżacje przestrzenne i prace z pogranicza sztuki użytkowej, posługuje się też innymi mediami. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą.

Od wielu lat jest stałym bywalcem Centrum Rzeźby Polskiej. Z Orońskiem związany nie tylko jako artysta, lecz również jako przyjaciel i doradca, członek Rady Programowej. Pełnił też funkcję dyrektora artystycznego.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2015-06-02 11:07:28, czytane: 1265 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego