ENG

Majowy pobyt Aleksandry Ławickiej-Cuper i Alaina Lapicore

Pobyty indywidualne

Już trzeci raz w tym roku spotkać można było na terenie orońskiego Centrum artystów: Aleksandrę i Alaina. Oprócz wspólnie uprawianej dziedziny sztuki – land artu, czy raczej art nature, każdy z artystów prowadzi własną działalność twórczą. Razem realizują projekty instalacji efemerycznych z materiałów głównie naturalnych.

W trakcie majowego pobytu artyści przygotowywali materiały i prace do wspólnej wystawy, która prezentowana będzie we wrześniu w Zamku w Suchej Beskidzkiej. Na ekspozycji pokazane będą fotografie efemerycznych instalacji w naturze i z natury, z Maroka, wysp Eolskich, Alp i z Orońska, jak również obiekty z drewna i przedmiotów szklanych ułożonych zgodnie z kolorami tęczy.

Artyści stworzyli również kompozycję na jednym z trawników, wykorzystując do tego celu różnej wielkości granitowe kawałki-odpady, które pozostały po kwietniowym pobycie rzeźbiarzy.

Dokumentacja fotograficzna stopniowej rozbiórki kompozycji posłuży im do późniejszej realizacji filmu video.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2015-06-01 13:38:56, czytane: 1064 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego