ENG

NOC MUZEÓW 2015

Wydarzenia

Centrum Rzeźby Polskiej po raz kolejny, przyłączy się do udziału w niezwykle popularnej imprezie o nazwie „Noc Muzeów”. W nocy z 16 na 17 maja 2015r. otworzymy swoje galerie i pracownie rzeźbiarskie, zapraszając nieodpłatnie każdego, kto poczuje chęć doświadczenia czegoś niecodziennego i odkrywczego. Zwiedzający razem z kuratorami i pracownikami Centrum zobaczą w nocnej odsłonie wystawy:

  • Bolesława Biegasa – bezkompromisowego, obdarzonego olbrzymim talentem twórcy secesyjnych obrazów i rzeźb,
  • Andrzeja Bednarczyka – artysty ukazującego w formie nowatorskiej instalacji artystycznej współczesne wydanie mitu o zakochanym w swym odbiciu Narcyzie,
  • Adama Myjaka – rektora warszawskiej ASP, uprawiającego tradycyjną formę rzeźbiarskiego portretu i figury ludzkiej.
  • Boguchwała 2015 - poplenerową prezentację malarstwa, która podczas "Nocy Muzeów" będzie miała swoją premierę!

"Noc Muzeów" będzie jedyną okazją, aby wziąć udział w ciekawym spacerze śladem historii i rzeźby. Odwiedzimy między innymi: zabytkowy Pałac Józefa Brandta, najciekawsze i najdziwniejsze miejsca na terenie parku oraz pracownie rzeźbiarskie!

Tajniki artystycznego rzemiosła prezentowane będą przez rezydujących w Orońsku artystów. Zobaczymy jak powstają ceramiczne naczynia wypalane widowiskową techniką Raku. Osoby odważne i kreatywne będą mogły wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów i twórców.

Dzieci zaprosimy do zabawy w poszukiwanie skarbów ukrytych między tajemniczymi rzeźbami, a dorosłych skusimy do ucztowania w specjalnie przygotowanej na tę okazję strefie gastronomicznej.

Muzyczną oprawą wieczoru zajmą się dwa zespoły. Pierwszy, to The Lucyan Group, będący wybuchową mieszanką jazzu i muzyki orientalnej, gdzie główną rolę stanowią wirtuozerskie partie sitar, wykonane przez mistrza tego instrumentu – Lucjana Wesołowskiego. Zamykając oczy i wsłuchując się w te dźwięki, szybko przeniesiemy się w barwne pejzaże Japonii, Indii czy Tybetu. Inny rodzaj energii i muzycznego temperamentu zaprezentuje drugi zespół: Paula i Karol. To grupa muzycznych pasjonatów, którzy wybierając się w "podróż życia", dotarli ze swoją muzyką do wielu krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, zarażając przy tym generowanymi dźwiękami rzesze odbiorców oraz przykuwając uwagę mediów z całego świata. Brytyjski dziennik "The Guardian" umieścił Paulę i Karola na liście “Dźwięk świata 2011” prezentującej najciekawsze młode zespoły na całej planecie! Muzyka wzbogacona zostanie odpowiednią oprawą świetlną, co zapewni każdemu słuchaczowi wspaniałe wrażenia i pozwoli zapamiętać ten wieczór w Orońsku na bardzo długo!

Program imprezy

Plakatkategoria: Wydarzenia, autor: Michał Grabowski, dodano: 2015-05-07 13:15:44, czytane: 2266 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego