ENG

AKADEMIA OROŃSKA

Plenery

26–30 maja 2014

W ramach warsztatów edukacyjnych noszących nazwę Akademia Orońska, przebywała w Centrum Rzeźby grupa studentów (dziennych i zaocznych) Policealnego Studium Plastycznego „Collage” z Warszawy-Żoliborza. Pierwsza edycja współczesnej formy Akademii miała miejsce w roku 2004.

W ramach tegorocznego pobytu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z różnorodnymi technikami ceramicznymi i rzeźbiarskimi. Pod okiem doświadczonych instruktorów, pracowników CRP: Bogusława Dobrowolskiego i Jarosława Pajka, powstawały prace toczone na kole garncarskim i modelowane w glinie „Studium głowy”. W programie było również spotkanie z Beatą Czapską – artystką przebywającą właśnie na pobycie twórczym, rzeźbiarką mieszkającą we Francji, która od lat jest stałym gościem orońskiego Centrum.

Część uczniów pod okiem opiekuna ze strony studium, artystki Ireny Rudnickiej uczyła się malowania. Obok zajęć warsztatowych uczestnicy Akademii poznali historię i obecną działalność instytucji, zwiedzili wnętrza Pałacu Józefa Brandta, wystawy: „Ecce Animalia” w Muzeum Rzeźby Współczesnej, Wiktora Gajdy w „Galerii Oranżeria” oraz pokaz rzeźb ceramicznych Krzysztofa Rozpondka.

Ostatniego dnia pobytu, 30 maja, odbyło się uroczyste podsumowanie warsztatów oraz prezentacja prac powstałych w czasie pobytu w Orońsku.kategoria: Plenery, autor: Joanna ZE, dodano: 2014-06-03 14:34:33, czytane: 2419 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego