ENG

Pobyt młodzieży ze Słupska w ramach Akademii Orońskiej

Plenery

W ramach warsztatów edukacyjnych noszących nazwę Akademii Orońskiej przybyła do nas w maju grupa młodzieży z Liceum Plastycznego w Słupsku. Nadzór merytoryczny nad całością sprawowali doświadczeni ceramicy i edukatorzy: Urszula Kaszewska, Bogusław Dobrowolski i Michał Grabowski.

W ramach pobytu młodzież miała możliwość zapoznania się z różnorodnymi technikami ceramicznymi i rzeźbiarskimi. Pod okiem doświadczonych instruktorów, pracowników CRP powstawały prace toczone na kole garncarskim i modelowane w glinie. Efekty końcowe były raz mniej, raz bardziej udane, ale co ważniejsze wykonywane z autentycznym zaangażowaniem i prawdziwą radością tworzenia.

Obok zajęć warsztatowych uczestnicy Akademii zapoznali się z historią i współczesną działalnością instytucji, zwiedzili ekspozycję w Pałacu Józefa Brandta i wystawy w muzeum i pozostałych galeriach, poznali zakres funkcjonowania pracowni specjalistycznych.

Na zakończenie pobytu uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia Akademii Orońskiej.kategoria: Plenery, autor: Joanna ZE, dodano: 2013-05-23 13:14:42, czytane: 2374 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego