ENG

GALERIA PRZEZ DOTYK

Wydarzenia

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zainaugurowało projekt adresowany do osób niepełnosprawnych pn. Dostępne Muzeum. Jest to pierwszy w Polsce zintegrowany program edukacyjny, który umożliwi niepełnosprawnym aktywny udział w odbiorze sztuki. Program ma pełnić także funkcje terapeutyczne i realizować potrzebę akceptacji społecznej.

W ramach projektu 21 czerwca br. Otwarta została Galeria Przez Dotyk. To ekspozycja rzeźb, stworzonych specjalnie pod kątem percepcji osób niewidomych i niedowidzących. Autorami prac są artyści z Ukrainy i z Polski. Z Ukrainy przyjechali pracownicy naukowi Lwowskiej Akademii Sztuki: docent Jurij Miśko, docent Wasyl Gogol i Taras Rodycz, oraz Ludmiła Miśko. Polskę reprezentują Ewa Beyer-Formela z Sopotu, Paweł Sasin z Gdańska, Bogdan Markowski z Kazimierza Dolnego, Bolesław Marshall z Reszla, oraz dwaj stalowowolscy twórcy: Krzysztof Czerwiak i Stanisław Magdziak. Ekspozycji towarzyszą materiały informacyjne pisane alfabetem Braille’a, a także objaśnienia mówione, emitowane przez indywidualne odtwarzacze mp3. Ponadto organizowane będą warsztaty, prowadzone przez przeszkolony personel Muzeum. W tym celu został opracowany pakiet edukacyjny Galeria przez dotyk.

Szczegółowe informacje na stronie www.muzeum.stalowawola.pl w dziale Dostępne Muzeum - program edukacyjny dla niepełnosprawnych.

Centrum Rzeźby Polskiej jest współorganizatorem wystawy, a opiekę kuratorską objął kierownik Muzeum Rzeźby Współczesnej - Jarosław Pajek.kategoria: Wydarzenia, autor: admin, dodano: 2007-06-22 11:51:25, czytane: 5965 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego