ENG

IV Międzynarodowe Sympozjum Rzeźbiarskie im. Katarzyny Kobro

Plenery

IV Międzynarodowe Sympozjum Rzeźbiarskie im. Katarzyny Kobro

1–13 września 2012

Już po raz czwarty studenci i pedagodzy uczelni artystycznych z Polski i Słowacji spotykają się w Orońsku w ramach Międzynarodowego Sympozjum Rzeźbiarskiego im. Katarzyny Kobro. Temat tegorocznego spotkania: Łódź – miasto transgraniczne, sztuka transmedialna.

Polskę reprezentuje Wydział Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, a Słowację Vysoka Skola Výtvarných Umení z Bratysławy.

Uczestnicy:

Filip Bielek – Bratysława

Stano Vršanský – Bratysława

Daniel Kopala – Łódź

Martyna Cieślik – Łódź

Koordynatorzy i opiekunowie Sympozjum: prof. Marek Wagner, ad. Bogdan Wajberg oraz absolwentka VSVU Mira Podmanická

Marek Wagner studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1967–1974. Uzyskał dyplom na Wydziale Tkaniny oraz na Wydziale Grafiki. Obecnie profesor w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Prowadzi Pracownię Rzeźby na Wydziale Sztuk Wizualnych, tworząc program, w którym oprócz tradycyjnych realizacji rzeźbiarskich powstają nietypowe i eksperymentalne prace studenckie. Prace prof. Marka Wagnera można było obejrzeć w orońskiej Galerii „Oranżeria” zimą 2011 roku na wystawie pt. Meble publiczne, meble intymne.

Bogdan Wajberg studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1976–1981. Od 1982 roku pracuje w Pracowni Rzeźby i Działań w Przestrzeni na Wydziale Sztuk Wizualnych łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego – od 2002 roku w stopniu adiunkta. Jest współautorem i uczestnikiem międzynarodowych projektów rzeźbiarskich w kraju i za granicą. W ostatnich latach artysta tworzył prace oparte na studium natury organizmu człowieka w kontekście stworzonej przez niego cywilizacji. Również zimą 2011 roku Bogdan Wajberg prezentował swoje działania artystyczne zatytułowane NIE VIDIT we wnętrzu Galerii „Kaplica” w Orońsku.kategoria: Plenery, autor: Joanna ZE, dodano: 2012-09-13 09:30:15, czytane: 2470 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego