ENG

KOMUNIKAT W SPRAWIE KONKURSU NA POMNIK OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Wydarzenia

W dniu 16 stycznia 2012 roku upłynął regulaminowy termin nadsyłania prac w konkursie na „Opracowanie koncepcji pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy lotniczej, która miała miejsce pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r." Idea postawienia monumentu na terenach smoleńskiego lotniska pojawiła się w związku z obchodami pierwszej rocznicy tragicznej katastrofy, w kwietniu 2011 roku. Była to wspólna inicjatywa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP i Ministra Kultury Federacji Rosyjskiej. Głównym Organizatorem ustanowiono narodową instytucję kultury – Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

W przewidzianym w regulaminie terminie nadsyłania prac do siedziby Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku wpłynęło 91 prac konkursowych. Posiadamy informację o trzech kolejnych, które znajdują się w agencjach celnych, ale były wysłane przed upływem terminu, tak więc czynimy starania o ich dostarczenie do Orońska.

Kolejnym etapem konkursu będzie posiedzenie Sądu Konkursowego, które odbędzie się w dniach 26 – 30.03.2012 roku w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Sąd Konkursowy został powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej w następującym składzie:

  1. Przewodniczący – prof. Adam Myjak,
  2. Członek – prof. Grzegorz Kowalski,
  3. Członek – prof. Marek Budzyński,
  4. Członek – Ewa Komorowska,
  5. Członek – prof. Yury Volczok,
  6. Członek – Valery Perfiliev,
  7. Członek -  Stefanie Amparo Weinmayr,
  8. Członek – Hartmut Stielow,
  9. Sekretarz – Mariusz Knorowski.

Dokona on oceny oraz wyboru zwycięskich prac konkursowych. Konkurs wygrywa jedna praca konkursowa, ale Sąd może nominować do nagrody jedną, dwie lub trzy najlepsze prace:

I nagroda wynosi – 15 000 €

II nagroda wynosi – 10 000 €

III nagroda wynosi – 5 000 €

Ogłoszenie wyników Konkursu i podanie ich do publicznej wiadomości nastąpi w siedzibie Organizatora podczas ogólnopolskiej konferencji prasowej 30.03.2012 roku.

 

Mariusz Knorowski 
Sekretarz Konkursu

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońskukategoria: Wydarzenia, autor: Wojtek, dodano: 2012-01-19 10:42:28, czytane: 3568 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego