ENG

Młode rzeźbiarki z gdańskiej ASP

Plenery

Od 20 do 30 września po raz kolejny w orońskich pracowniach doskonaliły swój warsztat rzeźbiarski studentki Wydziału Rzeźby gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

W pobycie uczestniczyły: Klaudia Apanaszczyk, Joanna Maleszyk, Barbara Łącka

Opiekę merytoryczną sprawowali: prof. Stanisław Radwański i dr Marcin Plichta

Stanisław Radwański urodził się w 1941 r. w Połczynie. Od blisko czterdziestu lat jest pedagogiem – pierwotnie w Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, potem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 1990 r. uzyskał tytuł profesora i zaczął pełnić funkcję rektora gdańskiej uczelni artystycznej. Obecnie kieruje Katedrą Rzeźby ASP w Gdańsku. Jest autorem wielu znanych prac – wykonał m.in. rzeźbę Benjamina Brittena, stojącą przy filharmonii w Bydgoszczy, pomnik Jana Marcinkowskiego w Poznaniu oraz toruński pomnik Jana Pawła II, który powstał cztery lata temu.

Marcin Plichta urodził się w 1973 r. w Kartuzach. Ukończył Liceum Plastyczne w Gdyni-Orłowie. W latach 1995–2000 studiował na Wydziale Rzeźby ASP w Gdańsku, uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Od roku 2002 pracuje w ASP w Gdańsku na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Stanisława Radwańskiego na stanowisku asystenta.

Opr. JZEkategoria: Plenery, autor: Joanna ZE, dodano: 2011-09-30 13:06:00, czytane: 4215 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego