ENG

Tajwan zaprasza rzeźbiarzy

Konkursy, konferencje

Artyści ze wszystkich krajów mogą wziąć udział w konkursie na rzeźbiarską instalację typu site-specific na terenie mokradeł Cheng Long na Tajwanie. Projekt obejmuje również współpracę z dziećmi z lokalnej szkoły podstawowej, które mają zostać zaangażowane w kształtowanie swojego otoczenia.

KonkursW związku z tym jednym z wymogów jest doświadczenie w tworzeniu dzieł sztuki z udziałem dzieci. Hasło konkursu brzmi „Children and Artists Dream of Greener Wetlands”. W ramach projektu organizatorzy przewidzieli 24-dniowy pobyt rezydencyjny, grant w wysokości około US$ 2300 (w tym pokrycie kosztów podróży), zakwaterowanie, wyżywienie, dostęp do lokalnych materiałów, pomoc wolontariuszy. Do realizacji zostaną wybrane 3 projekty zagraniczne i dwa tajwańskie. Ostateczny termin składania aplikacji upływa 11 lutego 2011 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi 1 marca, a pobyt będzie trwał od 8 kwietnia do 2 maja 2011 roku. Uroczysta ceremonia odsłonięcia realizacji planowana jest na 29 kwietnia 2011.

Aplikację w języku angielskim należy wysłać do Jane Allen na adres mailowy: allenrebeccajanei@gmail.com

W mailu powinny się znaleźć m.in.: opis i szkic projektu, oświadczenie o współpracy z dziećmi i realizacji podobnych środowiskowych projektów, list intencyjny, 6 zdjęć zrealizowanych projektów wraz z opisem oraz CV.

Więcej szczegółów:

www.artproject4wetland.wordpress.com

Pozostałe dane kontaktowe:

Kurator Jane Ingram Allen

allenrebeccajanei@gmail.com
Tel. 886-930375160

KUAN SHU EDUCATIONAL FOUNDATION
Lane 79, Wu Lang Street
Taichung City 403
Taiwankategoria: Konkursy, konferencje, autor: Wojtek, dodano: 2010-12-15 12:32:17, czytane: 5956 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego