ENG

I Międzynarodowe Warsztaty Rzeźbiarskie MY – WY – RAZEM – wystawa poplenerowa

Galeria Oranżeria

I Międzynarodowe Warsztaty Rzeźbiarskie MY – WY – RAZEM
– wystawa poplenerowa

Galeria "Oranżeria"
25.11.2006 – 03.2007
kurator: Bogdan Wajberg, koordynator ze strony CRP: Jarosław Pajek


Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego "Edukacja kulturalna i upowszechnianie kultury"

 


International Visegrad Found
www.visegradfound.org

 

Głównym celem Pierwszych Międzynarodowych Warsztatów rzeźbiarskich MY – WY – RAZEM odbywających się w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońska między 15 września a 13 października 2006 roku, było, jak podkreślali organizatorzy, połączenie pod wieloma względami podobnych, a jednak zróżnicowanych kultur oraz doświadczeń zdobytych podczas organizowania tego typu działań artystycznych. Artyści z Czech, Polski, Słowacji i Węgier, zgromadzeni w tym samym czasie w Orońsku, postanowili skonfrontować różne sposoby patrzenia na rzeźbę. Dzięki perspektywie wspólnego tworzenia przez cztery tygodnie na tym samym terenie, mieli możliwość bezpośredniego sprawdzenia na ile ich poglądy są podobne, a w jakim stopniu różnią się od siebie.

Paulina Sztabińska, katalog do wystawyProjekt MY WY RAZEM jest już historią, która istnieje w nas, w powstałych rzeźbach oraz co najistotniejsze w ekspozycji i dokumentacji, przybliżających świat rzeźby w kamieniu, z Orońska(…) Nasze bycie tu, to niepowtarzalny moment dla każdego z nas. Spotkanie, które jest symbolem wzajemnej tolerancji i harmonii współistnienia.

Bogdan Wajberg, katalog do wystawy

Uczestnicy części III w Orońsku:
Tomáš Franta, Patrik Kovačovsky, Martin Kuchař, Laszlo Lugoossy, Martin Piaček, Bogdan Wajberg.


Uczestnicy wszystkich trzech części projektu:
Anton Čierny, Zuzana Čížková, Zbigniew Dudek, Tomáš Franta, Rudolf J. Kaltenbach, Igor Kalina, Lenka Klodová, Patrik Kovačovsky, Martin Kuchař, Laszlo Lugoossy, Peter Machata, Gábor Miklya, Martin Piaček, Paul Popescu, Jiří Přihoda, Adam Szabó, David Trevino, Bogdan Wajberg.kategoria: Galeria Oranżeria, autor: admin, dodano: 2006-12-05 10:44:09, czytane: 5563 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego