ENG

Interdyscyplinarny projekt edukacyjno-warsztatowy - Ze sztuką wobec sztuki – edycja 7

Plenery

Warsztaty współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Opiekun: Janusz Bałdyga

I turnus: 19 – 26.11.2006
II turnus: 09 – 19.12.2006

Autorski program Janusza Bałdygi Ze sztuką wobec sztuki – ma za sobą wieloletnią tradycję związaną z Orońskiem (I edycja i wydawnictwo – 1997 r.) Kolejne edycje odbywały się w zależności od uzyskanych środków finansowych w latach: 1998, 2001, 2004, 2005. (Autor jest praktykującym artystą performerem mającym na swym koncie znaczące sukcesy zagraniczne, m.in. nagroda na festiwalu teatralnym w Edynburgu, a jednocześnie niekwestionowanym ekspertem w zakresie edukacji artystycznej).

Projekt ten ma formę "zamkniętych" i w pewnym sensie elitarnych warsztatów akademickich, w których udział biorą szczególnie predysponowani studenci. Posiadają oni rekomendację z pracowni lub uczelni i według opinii kuratora projektu, reprezentują ponadprzeciętny potencjał kreacyjny. Dla nich więc przygotowywany jest osobny program artystyczny, którego założeniem jest intensyfikacja postaw twórczych. Jako grupa i rodzaj pewnej wspólnoty, rozwiązują oni wspólnie postawione im problemy i konfrontują swoje postawy z oceną wizytatorów, którymi są uznane autorytety zapraszane przez kuratora. Ich prace mają także walor warsztatowy, dodatkowo uzupełniany programem działań intelektualnych i konceptualnych. Atutem tego programu jest swoista "inwestycja" w dobrze zapowiadających się artystów, którzy potem potwierdzają swoją pozycję znaczącymi osiągnięciami (Paszporty "Polityki", czy nagroda Deutsche Bank): Elżbieta Jabłoński i Robert Kuśmirowski, uczestnicy warsztatów.

kategoria: Plenery, autor: Joanna ZE, dodano: 2006-12-05 09:21:23, czytane: 4604 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego