ENG

Druga grupa studentów warszawskiej ASP

Plenery

Od 15 do 19 kwietnia orońskie pracownie rzeźbiarskie gościły kolejną grupę studentów warszawskiej ASP. Tym razem grupa liczyła sześć osób uczących się sztuki rzeźbiarskiej w pracowni znanego artysty rzeźbiarza, profesora Antoniego Janusza Pastwy.

Opiekunem warsztatów był Rafał Rychter, absolwent Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, który w 1999 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Adama Myjaka. Od 2001 roku jest asystentem w pracowni prof. A.J. Pastwy. Jako artysta zajmuje się rzeźbą, obiektem, fotografią. Uczestniczył w wielu wystawach m.in. w Orońsku: Model do składania (2001), Sztuka III RP (2003), IV edycja Triennale Młodych (2004). W 2006 roku w orońskiej Galerii „Oranżeria" zaprezentował swoje prace na wystawie Współczynnik.

Tematem wiodącym pobytu studentów było Źródło...

Zadaniem przyszłych rzeźbiarzy, przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów i technik, było uzupełnienie tego tytułu i tak powstały np. Źródło i sztuka ziemi, Źródło marzeń, Źródło cierpień itp.

Swoje Źródła... uczestnicy pleneru tworzyli i prezentowali w zielonym o tej porze roku orońskim parku.

W warsztatach uczestniczyli: Katarzyna Fober, Tomasz Górnicki, Ludwik Wielecki, Jan Piszczek, Olga Micińska, Ewa Śmigielska.kategoria: Plenery, autor: Joanna ZE, dodano: 2009-04-22 08:46:52, czytane: 5188 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego