ENG

Warszawski Festiwal Rzeźby - Rzeźba dla Warszawy

Wydarzenia

Do końca kwietnia w Ogrodzie Dolnym Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie oglądać można kolekcję rzeźb wykonanych w ramach projektu Warszawskiego Festiwalu Rzeźby „Rzeźba dla Warszawy".

Prezentowane prace powstały na plenerze rzeźbiarskim w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku w październiku 2008 roku. Autorzy to artyści rzeźbiarze, członkowie Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy: Aleksandra Ławicka-Cuper, Barbara Zieleniec-Moderau, Tomasz Matusewicz, Tomasz Wiater, Grzegorz Witek oraz Anna Szalast - kuratorka ekspozycji, od 1997 roku inicjatorka, organizatorka plenerów rzeźbiarskich w kamieniu w Orońsku, które zapoczątkowały ideę projektu „Rzeźba dla Warszawy".

...chciałabym warszawiakom coś podarować, przywrócić im przestrzeń miejską, w której powinniśmy czuć się dobrze. Kiedy odwiedzałam różne europejskie miasta... zawsze czułam się w nich dobrze, bo zamiast wielkich reklam i billboardów, wszędzie napotykałam ciekawe rzeźby lub fontanny.

A warszawska przestrzeń jest pusta. Gdyby każdy rzeźbiarz postawił jedno swoje dzieło, to i tak zostałoby jeszcze wiele miejsca na kolejne. Nasz projekt i nasze rzeźby to dla warszawiaków taki prezent...kategoria: Wydarzenia, autor: Wojtek, dodano: 2009-04-16 08:04:02, czytane: 3669 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego