ENG

Stypendysta fundacji im. Józefa Brandta

Pobyty indywidualne

W listopadzie Centrum Rzeźby Polskiej gościło Artura Gworka - młodego stypendystę Fundacji im. Józefa Brandta w Orońsku, studenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych z pracowni rzeźby prof. Józefa Sękowskiego.

Artur Gworek może poszczycić się już kilkoma indywidualnymi prezentacjami swoich prac: w 2004 w Domu Kultury w Jaworznie, 2007 - w Urzędzie Powiatowym w Chrzanowie oraz w przedszkolu w Balinie. W 2008 uczestniczył również w wystawie zbiorowej w konsulacie austriackim w Krakowie.

Młody artysta realizował w Orońsku swoją pracę dyplomową pt. Drzewa, w której wykorzystał drut i blachę stalową łączoną techniką spawania.

Pobyt w Orońsku pozwolił mi zrealizować projekt pracy dyplomowej, który traktuję nie tylko jako projekt, ale również jako odrębną rzeźbę.

Urok i aura tego miejsca, styczność ze sztuką i z naturą stworzyły mi atmosferę sprzyjającą wyciszeniu, kontemplacji i refleksji, które to elementy są dla mnie ważne na płaszczyźnie zarówno odbioru, jak i „tworzenia sztuki".

Tutaj mogłem - nie zajęty tysiącem różnych spraw - skupić się na tym, co najistotniejsze...kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2008-11-19 07:17:53, czytane: 4515 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego