ENG

Beata Czapska

Pobyty indywidualne

Pod patronatem J. E. Ambasadora RP w Paryżu – Jana Tombińskiego, w maju tego roku zostało zainaugurowane tournée prac rzeźbiarskich Beaty Czapskiej. Komisarzem etapu paryskiego był Andrzej Wat, dziennikarka Irena Flis – public relation, Berangere Lomont – zdjęcia. Po dwumiesięcznej prezentacji (maj, czerwiec) w Salonach Ambasady prace przyjechały w sierpniu do Orońska.

Beata Czapska

Autorka spędziła tu miesiąc dopracowując polskie tournée, a jednocześnie kontynuując pracę nad cyklem Wilcze sny – rozpoczętym w zeszłym roku w bryle szaro-czarnego sjenitu z Przedborowej.
Tournée PODRÓŻE przewiduje jeszcze trzy etapy:
KRAKÓW: Galeria Dominika Rostworowskiego, od 6 października br.,
WARSZAWA: Galeria Traffic prowadzona przez Barbarę Kochańską, od 28 października br.
i ostatni – KATOWICE.
Beata Czapska mieszka i tworzy w Paryżu. Pracuje głównie w kamieniu i drewnie. Twórczość jej obejmuje obszar przyrody, zwierząt i człowieka. Szczególnie pociąga artystkę świat dzikich zwierząt, w którym poszukuje wyrazu dla niezależności, tak charakterystycznej dla życia w naturze. W postaciach ludzkich próbuje utrwalić stronę poetycką. Poprzez opanowany warsztat i trafne użycie materiału w swojej interpretacji formy daje bryle szczególną siłę.
Oroński pobyt artystki zakończył pokaz prac w hallu Muzeum Rzeźby Współczesnej, kuratorem ekspozycji jest prof. Jan Kucz. Wystawa czynna do końca października.

Beata Czapska

 kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2006-08-28 09:07:13, czytane: 8082 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego