ENG

Art House Rezydencje Online: Oswajając nową normalność

Wydarzenia

INSTYTUT ADAMA MICKIEWICZA ogłasza

Art House Rezydencje Online: Oswajając nową normalność

Dwumiesięczny program pozwoli dwudziestu artystom i artystkom z Polski bez wychodzenia z domu rozwijać nowe projekty w dziedzinie sztuki cyfrowej i sztuk wizualnych pod okiem zagranicznych mentorów o bogatym dorobku kuratorskim. Będą oni towarzyszyć twórcom na drodze od koncepcji do prototypu, co dwa tygodnie konsultując z podopiecznymi postępy ich prac.

Wśród mentorów znaleźli się: Sandra Gaudenzi (University of Westminster), Julia Kaganskiy, Hussain Currimbhoy, Janina Prudentko, Maya Dvash (Design Museum Holon), Kay Watson (Serpentine Gallery), Katharina Meissner (MUTEK), Christopher Turner (Victoria & Albert Museum), Bregje Benecke (International Film Festival Rotterdam), czy Katrin Bucher Trantow (Kunsthaus Graz).

Oswajając nową normalność

Open call jest skierowany do artystów i artystek wszystkich dziedzin i stanowi zaproszenie do pracy w nowej rzeczywistości, pełnej ograniczeń związanych z pandemią.

Zapraszamy twórców do zgłaszania projektów, które bezpośrednio komentują zjawisko ujęte w haśle lub są efektem pracy w nowym, odmiennym otoczeniu, z dala od studia, pracowni czy warsztatu.

Uczestnicy mogą uczynić ze swoich domów i mieszkań tymczasowe pracownie lub ukazać, jak nowa normalność - niekoniecznie ta związana z ograniczeniami przestrzennymi - zmieniła ich dotychczasową praktykę artystyczną. Zachęcamy do rozważań na temat rozmaitych form adaptacji, które narodziły się w ostatnim czasie.

Zapraszamy twórców z takich dziedzin jak sztuka wideo, animacja, audio art, performance, wideo 360°, wirtualna rzeczywistość, rozszerzona rzeczywistość, projekty internetowe, gry komputerowe, komiks animowany, malarstwo, grafika, rzeźba, design czy grafika użytkowa.

Artyści otrzymają środki w wysokości 7800 zł brutto z przeznaczeniem na honorarium oraz pokrycie ewentualnych kosztów zakupu potrzebnych materiałów lub oprogramowania.

Zgłoszenia przyjmujemy od 18.05.2020 do 31.05.2020 r. do godziny 23.59 poprzez formularz zgłoszeniowy https://iam.pl/pl/form/arthous

Wymagana jest akceptacja regulaminu.

Szczegółowe informacje na stronie: https://iam.pl/pl/open-call-art-house-rezydencje-online

Zgłoszenia muszą zawierać:

  • dane osobowe Artysty: imię i nazwisko, adres mailowy, numer telefonu komórkowego, adres zamieszkania.
  • opis koncepcji artystycznej projektu przygotowany w formie tekstowej, w języku angielskim, nie dłuższej niż 5000 znaków
  • link do zamieszczonego w sieci portfolio Artysty
  • link do zamieszczonego w sieci nagrania wideo prezentującego koncepcję projektu artystycznego, którą Artysta chciałby rozwinąć we współpracy z mentorem.
  • potwierdzenie zapoznania się i akceptacji niniejszego regulaminu w formularzu
  • wybór preferowanych 3 mentorów, z dostępnej w formularzu listy, z którymi Artysta chciałby współpracować realizując projekt.

Propozycje będą oceniane na podstawie walorów artystycznych (np. oryginalność, pomysłowość) koncepcji, perspektywy rozwoju projektu oraz ujęcia głównego tematu programu rezydencyjnego. Istotnym kryterium jest również wykonalność opracowania w okresie 2 miesięcy od rozpoczęcia pracy z mentorem.

Ogłoszenie wyników naboru odbędzie się drogą mailową 10.06.2020 r. oraz na stronie iam.pl.

Partnerem merytorycznym projektu jest

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Efekty prac wybranych artystów zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji Digital Cultures - Imagined Futures.kategoria: Wydarzenia, autor: Dział komunikacji, dodano: 2020-05-21 09:01:41, czytane: 610 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego