ENG

Jan Stanisław Wojciechowski

Pobyty indywidualne

Prezentacją prac powstałych w ciągu kilku lat w orońskich pracowniach zakończył swój tegoroczny pobyt Jan Stanisław Wojciechowski - absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP, artysta rzeźbiarz, krytyk sztuki, kurator wystaw i animator kultury, autor wielu artykułów i książek z szeroko pojętej kultury artystycznej.

Tworzy obiekty rzeźbiarskie, aranżacje przestrzenne i prace z pogranicza sztuki użytkowej, posługuje się też innymi mediami. Miał ok. 20 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. Galeria Studio w Warszawie, Camera Obscura w Sztokholmie, Herning Kunstmuseum w Danii, Biennale Sao Paulo).

Jest autorem rzeźby - pomnika Otto Freundlicha w Słupsku (2007) - wpisującej się w projekt Europejskiej Drogi Rzeźb.

Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą oraz w Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, kolekcji Galerii Studio, CRP w Orońsku.

Po raz ostatni prace artysty Centrum Rzeźby Polskiej prezentowało w 2005 roku na wystawie Archiwum głowy. Artysta zaprezentował nowe prace z cyklu Duch wieje kędy chce oraz kilka wcześniejszych obiektów m.in. Romantyczny duch powierzchni, Polityka historyczna i Psie głowy.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2008-08-08 09:57:53, czytane: 4986 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego