ENG

Jarosław Perszko profesorem belwederskim

Wydarzenia

Z przyjemnością informujemy, że Prezydent RP nadał stopień profesora sztuki dr hab. Jarosławowi Perszko. Jarosław Perszko jest członkiem Rady Programowej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Brał udział w wielu wystawach organizowanych przez CRP, a jego prace znajdują się w naszej kolekcji rzeźby.

Jarosław Perszko jest  uznanym artystą - rzeźbiarzem, performerem, autorem obiektów intermedialnych, twórcą  scenografii filmowych i teatralnych, a także aktywnym działaczem kulturalnym. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w kolejnych latach po uzyskaniu dyplomu pełnił funkcję asystenta prof. Adolfa Ryszki w Zakładzie Rzeźby. Od 1997 roku pracuje na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Od wczesnych lat 90. artysta nieprzerwanie prowadzi swoją pracownię w Hajnówce. Jego sztuka ma korzenie nie tylko w specyfice medium rzeźbiarskiego, ale i w miejscu pochodzenia artysty - podlaski/puszczański krajobraz ukształtował jego rozumienie sztuki w równym stopniu co edukacja artystyczna. Wystawy indywidualne i grupowe Jarosława Perszko prezentowane były w czołowych instytucjach kulturalnych w Polsce i na świecie. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Szczecinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej w Radomiu .

Gratulujemykategoria: Wydarzenia, autor: Dział komunikacji, dodano: 2020-04-16 11:05:10, czytane: 722 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego