ENG

Nagroda Miasta Gdańska dla prof. Katarzyny Józefowicz

Wydarzenia

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że prof. Katarzyna Józefowicz, dziekan Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, została laureatką Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2019 i cykl wystaw indywidualnych, których dominującym elementem była praca „między słowami” zrealizowana pod takim samym tytułem w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia.

Dzieła artystki można było oglądać na wystawach „Między słowami" w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie, „poza słowami" w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, „Katarzyna Józefowicz/między słowami" w Galerii Miejskiej we Wrocławiu oraz „Bez końca" w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem.

Uroczysta gala wręczenia 47. Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” odbyła się 6 marca w Teatrze Wybrzeże. To najstarsze i najbardziej prestiżowe gdańskie wyróżnienie w dziedzinie kultury.

Nagrody wręczała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Laureatami nagrody zostali również: Alina Ratkowska oraz Chris Niedenthal.

Tytułu Mecenasa Kultury Gdańska został przyznany firmie Ziaja.

 

Gratujemy

 

fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Więcej informacji: http://zbrojowniasztuki.pl/wydarzenia/aktualne-wydarzenia/prof-katarzyna-jozefowicz-nagrodzona,2739?fbclid=IwAR3J_XpA6tSsqnlpz_6Qei7pHjk72zZ5IOdyS1yzamWOVXyOxKrpkNP7-MQkategoria: Wydarzenia, autor: Dział komunikacji, dodano: 2020-03-12 11:14:05, czytane: 406 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego