ENG

Zimowy dzień w Orońsku program ferii zimowych

Wydarzenia

Zimą z artystycznej atmosfery Orońska można skorzystać na wiele sposobów. Zachęcamy nauczycieli i opiekunów do skomponowania własnego programu wizyty. Do wyboru oferujemy gry i zabawy terenowe, ognisko i zajęcia artystyczne.

Można połączyć wszystkie elementy, skorzystać z zaplecza gastronomicznego, spędzić wyjątkowy dzień w galerii i na łonie natury.

Zapraszamy grupy zorganizowane; dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat

 

WARSZTATY *– 5 zł / uczestnik

Zajęcia plastyczne – indywidualna twórczość w pracowni warsztatowej; temat zajęć do wyboru (w zależności od wieku uczestników).

Czas trwania: 60 min.

*Warsztaty do wyboru:

Kolory rzeźby – marmurkowanie papieru to specyficzna technika malarska polegająca na odpowiednim nanoszeniu farb lub atramentu na powierzchnię wody, by następnie przenieś uzyskany deseń na papier. W technice tej powstaną materiały, z których uczestnicy będą mogli stworzyć unikatową kompozycję rzeźbiarską.

Ziemia – planeta zwierząt – warsztaty edukacji globalnej związane z tematem bioróżnorodności zostaną połączone z zajęciami plastycznymi. Uczestniczki i uczestnicy opracują formy rzeźbiarskie inspirowane aktualnymi wystawami i przestrzenią parku, zgłębiając tajniki rzeźbiarskich odlewów, badając możliwości gipsu i gliny.

Domy i domki – warsztaty ekologiczne połączone zostaną z wiosennym spacerem po parku i zwiedzaniem wystawy. Obserwacja historycznej i naturalnej architektury doprowadzi uczestniczki i uczestników do ciekawych wniosków nt. sztuki tworzenia własnej przestrzeni. Będzie to punkt wyjścia do tworzenia prac w technice kolażu.

Teatr z obrazkami – zapoznanie z japońską techniką animacji teatralnej kamishibai, warsztaty tworzenia własnych opowieści ilustrowanych.

Ceramika – wiosna tuż tuż, czas pomyśleć o roślinach. Warsztaty tworzenia ceramicznych doniczek i ozdób ogrodowych.

Prowadzimy wcześniejsze zapisy na zajęcia.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: warsztaty@rzezba-oronsko.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30–15.30 pod numerem telefonu 48 618 40 27 w. 19

 

ZWIEDZANIE W FORMIE ZABAWY – 5 zł / uczestnik

Zimowa gra terenowa – zajęcia terenowe; spacer po parku połączony z zabawą plenerową i odkrywaniem ciekawostek dotyczących orońskiego parku rzeźby.

Czas trwania: ok. 45 min.

Ognisko – w cenie gry terenowej

Po zakończeniu zwiedzania czas na wypoczynek przy zimowym ognisku (prowiant – we własnym zakresie).

Czas trwania: do uzgodnienia

 

OBIAD – 15 zł / obiad

Tradycyjny ciepły, dwudaniowy posiłek serwowany w stołówce hotelowej po zakończeniu zajęć (możliwość posiłków dietetycznych)kategoria: Wydarzenia, autor: Dział edukacji, dodano: 2019-12-23 12:53:47, czytane: 948 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego