ENG

Uroczysta inauguracja rzeźby Marleny Kudlickiej velevet mind marble thoughts

Wydarzenia

Marlena Kudlicka 

Uroczysta inauguracja rzeźby

velevet mind marble thoughts

 

Dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

ma zaszczyt zaprosić na uroczystą inaugurację rzeźby

w sobotę, 18 stycznia 2020, o godz. 15.30

 

Park Rzeźby

18 stycznia 2020

 

Uroczysta inauguracja rzeźby Marleny Kudlickiej velevet mind marble thoughts

W orońskim Parku Rzeźby pojawiły się jesienią dwie nowe prace. Pierwsza, multimedialna instalacja Antypody (2019) Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali, wykonana przy współudziale fundacji Wspólnota Gdańska, pozwala zajrzeć nam na drugą stronę globu.

Druga rzeźba – pięknie połyskująca wśród drzew różnymi kolorami Królowa (2013) Maurycego Gomulickiego, który określa się artystą przyjemności, będzie uprzyjemniać nam czas przez kilka lat dzięki firmie Mercedes Benz.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zamówiło specjalnie do parku rzeźbę Marleny Kudlickiej velevet mind marble thoughts. Uroczysta inauguracja odbędzie się 18 stycznia 2020. Instalację realizuje firma Vitro Plus z Baranowa k. Poznania. Myślałam o formie rzeźbiarskiej, jako otwartej komunikacji a zwłaszcza jako o geometrii komunikacji opartej na niedopowiedzeniach, szczątkach niedokończonych zdań, błędnego zrozumienia kontekstu zdania, jak taki procent nieścisłości buduje inne znaczenia i wyobrażenia – mówi o swojej rzeźbie Marlena Kudlicka.

Marlena Kudlicka mieszka i pracuje w Berlinie oraz w Poznaniu. W 2019 roku zdobyła I nagrodę w konkursie KUNST AM BAU BTU Cottbus na realizację rzeźby w przestrzeni publicznej. Wystawiała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w wielu muzeach i galeriach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, m.in. w MACBA Buenos Aires w Argentynie, Skulpturenmuseum Glaskasten Marl w Niemczech, CGAC Santiago de Compostela w Hiszpanii, Muzeum Współczesnym Wrocław, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Ludwig Múzeum w Budapeszcie i innych. W 2016 roku wydawnictwo Distanz opublikowało monografię twórczości artystki.kategoria: Wydarzenia, autor: Dział komunikacji, dodano: 2019-12-18 14:39:52, czytane: 740 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego