ENG

Dzień Ceramiki w Orońsku

1 grudnia 2019

Wydarzenia

Dzień Ceramiki w Orońsku

1 grudnia 2019

 

Zapraszamy do Orońska na Dzień Ceramiki! Wszyscy goście przybyli do Centrum Rzeźby 1 grudnia będą mieli szansę poznać tajniki tworzenia naczyń ceramicznych, zobaczyć jak powstaje ceramika użytkowa, podziwiać prace artystyczne wykonane przez orońskich oraz zaproszonych ceramików.

W otwartej tego dnia dla wszystkich pracowni ceramicznej będzie można zobaczyć jak toczy się na kole oraz wziąć udział w warsztatach, podczas których uczestnicy wykonają świąteczne ozdoby. Zachęcamy do wspólnej zabawy całe rodziny!

Dzień Ceramiki to także wspaniała okazja do zakupu oryginalnych prezentów wykonanych w naszej pracowni, i nie tylko, na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

W tym dniu odbędzie się także finał znanej na całym świecie akcji charytatywnej EMPTY BOWLS.

Za 15 zł będzie można dokonać zakupu ręcznie wykonanej miski wypełnionej smaczną zupą ugotowaną przez naszych wspaniałych kucharzy – cały dochód z akcji zostanie przekazany na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

Empty Bowls to międzynarodowa akcja mająca na celu wspieranie światowych organizacji w walce z głodem. Jej założeniem jest zachęcenie jak największej liczby osób – artystów, ceramików, rzemieślników, pedagogów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych – do wykonania ceramicznych misek, sygnowanych logo Empty Bowls. Biorący udział w otwartym spotkaniu goście, spożywając z nich posiłek, mają możliwość wpłacenia darowizny, która trafi do organizacji walczących z głodem. W zamian mogą zatrzymać dla siebie miskę, by korzystając z niej, za każdym razem pamiętać o tych, którzy często nie mają czym jej napełnić.

Misją Empty Bowls jest tworzenie pozytywnych i trwałych zmian poprzez sztukę, edukację i projekty budujące wspólnotę. Akcja prowadzona jest w Stanach Zjednoczonych oraz w kilkunastu innych krajach na świecie.

Czekamy na Was w niedzielę 1 grudnia od godziny 13 do 16.kategoria: Wydarzenia, autor: Dział edukacji, dodano: 2019-11-22 13:56:47, czytane: 1106 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego