ENG

Maurycy Gomulicki „Queen”

Wydarzenia

Maurycy Gomulicki „Queen”

 

Premierowa prezentacja pracy Maurycego Gomulickiego „Queen” odbędzie się podczas Międzynarodowej Konferencji Rzeźba Dzisiaj 4: Anty-Pomnik: Nietradycyjne Formy Upamiętniania w czwartek, 14 listopada 2019 r. o godz. 14.00.

 

Około trzymetrowa figura szachowa pokryta opalizującym lakierem samochodowym wzbogaciła ekspozycję Parku Rzeźby w Orońsku. Rzeźba przypomina kształtem figurę szachową  królowej i różnobarwnie błyska w zależności od kąta padania światła. Pierwotnie rzeźba została ustawiona w  2013 roku na warszawskim Powiślu przy Stacji Mercedes.

Maurycy Gomulicki ukończył Wydział Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studia kontynuował na Universitat de Barcelona, w Nuova Accademia di Belle Arti w Mediolanie oraz w Centro Multimedia del Centro Nacional de las Artes w Meksyku. Artysta, projektant, fotograf, kolekcjoner i antropolog kultury popularnej. Pracuje w takich mediach jak fotografia, rzeźba, instalacja, wideo i animacja. Zajmuje się także projektowaniem graficznym i ilustracją książkową. Zrealizował szereg obiektów w przestrzeni publicznej. Gomulicki jest hedonistą konsekwentnie propagującym sztukę beztroską, zmysłową, apelującą do wyobraźni.  Jego działania dotyczą wizualnych przejawów szeroko  pojętej kultury popularnej, zacierając granice między kulturą niską i wysoką.

Rzeźba Queen została użyczona w  depozyt długoterminowy przez  firmę  Mercedes-Benz Polska.

 

 

 kategoria: Wydarzenia, autor: Dział Komunikacji, dodano: 2019-11-12 15:27:39, czytane: 1919 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego