ENG

LUDZIE MUCHY - Warsztaty artystyczne 28, 29 września 2019

Wydarzenia

Niestety, z przyczyn niezależnych od artystki oraz organizatora jesteśmy zmuszeni odwołać warsztaty artystyczne Agnieszki Baaske „LUDZIE MUCHY” zaplanowane na 28-29.09.2019. O nowym terminie warsztatów poinformujemy niebawem.

 

LUDZIE MUCHY

Warsztaty artystyczne 28, 29 września 2019

Warsztaty dla dorosłych i dzieci z opiekunami polegające na stworzeniu pracy wykorzystującej ziemię, krajobraz, środowisko naturalne, czyli wpisującej się nurt określany terminem land art (sztuka ziemi). Opiekę merytoryczną sprawować będzie artystka wizualna tworząca w materiale tkackim – Agnieszka Baaske, działająca na co dzień w Gdańsku (https://agnieszkabaaske.wixsite.com/prulla/untitled-c1se).

W atmosferze współpracy w orońskim parku powstanie sieć z lin żeglarskich. Mając na uwadze znaczną wysokość konstrukcji i względy bezpieczeństwa, do wspólnego wyplatania zachęcamy osoby dorosłe i dzieci, których wzrost (mierzony razem lub osobno) przekracza 1,5 metra.

Gigantyczna sieć pajęcza z lin rozpostarta zostanie pomiędzy kilkoma silnymi drzewami. Przewidywalna powierzchnia to kilkadziesiąt metrów kwadratowych (ostateczna wielkość uzależniona będzie od ilości i tempa uczestników). Przestrzeń ta będzie służyć jako miejsce interakcji. Ruch każdego z uczestników pozostali odczują jako niewielkie drganie aż po falowy wyrzut kilka centymetrów w górę. Sieć będzie przewodziła energię pomiędzy użytkownikami i poniekąd wymuszała harmonijną zgodność ruchu, współbrzmienie, zestrojenie, bądź prowokowała kontrę – przełamanie harmonii, wybudzenie. Połączenia sieci wykonane z naturalnej liny będą strukturą spajającą, skupiającą i integrującą użytkowników we wspólnym odczuwaniu i współdziałaniu. Utworzona dzięki współpracy platforma wytchnienia, struktura przypominająca gigantyczny hamak wykonana z naturalnej liny, będzie łączyć, skupiać i integrować użytkowników we wspólnym odczuwaniu i współdziałaniu. Sieć będzie przewodziła energię pomiędzy użytkownikami i poniekąd wymuszała harmonijną, zgodność ruchu, zestrojenie.

Splećmy ją wspólnie.

Agnieszka Baaske

PRULLA

 

sobota – 28.09. od 13.30 do 17.30

niedziela – 29.09. od 10 do 15.00

niedziela – 15.00 – odsłonięcie pracy, moment w którym można zbadać użytkową wartość konstrukcji

 

Portfolio artystki i jej firmy Prulla: https://agnieszkabaaske.wixsite.com/prulla/untitled-c1se

 

Warsztaty płatne – 90 zł od osoby

 

Zakup biletu i obiadu: https://bilety.rzezba-oronsko.pl 

Uwaga: OBIAD MOŻNA ZAMÓWIĆ, JEDYNIE PRZEZ PŁATNOŚĆ ON-LINE.

Nie ma możliwości zakupu obiadu po przyjeździe do Orońska.

Na miejscu jest kawiarnia.

 

W kwestiach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Działem Edukacji

warszataty@rzezba-oronsko.pl

Zadzwoń: 48 618 40 27 w. 19

od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–15.00kategoria: Wydarzenia, autor: Dział komunikacji, dodano: 2019-09-12 08:50:20, czytane: 840 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego