ENG

Międzynarodowy konkursu na realizację lalek, obiektu animowanego lub formy teatralnej Animatus

Wydarzenia

Teatr „Kubuś” ogłasza rozpoczęcie drugiej edycji „Międzynarodowego konkursu na realizację lalek, obiektu animowanego lub formy teatralnej Animatus”.

„Animatus” to międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub innej formy teatralnej, który zainicjował Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach w 2018 roku. Na jego pierwszą edycję wpłynęło kilkadziesiąt prac z Polski i z zagranicy, z których zwycięskie trzy ( autorstwa: Dominiki Chochołowskiej-Bocian, Agaty Orłowskiej i Patrycji Terciak) zostały zrealizowane w formie prezentowanych w Kielcach instalacji.
Ubiegłoroczny, uroczysty finał konkursu trwał kilka dni a obok performatywnych pokazów nagrodzonych obiektów odbywały się też gościnne pokazy spektakli uznanych twórców teatru formy oraz debaty i wykłady.

Celem projektu Animatus, realizowanego we współpracy z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Instytutem Dizajnu w Kielcach oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach  jest poszukiwanie nowych form wyrazu w obszarze teatru lalek (także teatru lalek dla dorosłych) oraz wspieranie nowatorskich projektów scenograficznych.

Główna idea przedsięwzięcia to eksplorowanie teatralnej formy w konfrontacji z rozwojem nowych technologii i różnorodnych koncepcji estetycznych, tak więc konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Do udziału w konkursie zapraszamy pełnoletnich twórców różnych dziedzin plastycznych, sztuk wizualnych i teatralnych, którzy nie muszą być absolwentami szkół artystycznych.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie oryginalnego projektu lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej, przeznaczonej do wykorzystania w etiudzie teatralnej lub performansie. Termin nadsyłania zgłoszeń i projektów na adres info@animatuscontest.pl upływa w dniu 20 sierpnia 2019 roku.

Każdy z laureatów otrzyma nagrodę w wysokości 1100 Euro oraz weźmie udział w rezydenturze artystycznej, w ramach której zrealizuje swój konkursowy projekt.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: info@animatus.pl
lub telefonicznie: +48 698 859 302 koordynator projektu Karolina Gragorczyk

Szczegółowe informacje na stronie: http://animatuscontest.pl/kategoria: Wydarzenia, autor: Dział komunikacji, dodano: 2019-07-09 07:36:56, czytane: 713 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego