ENG

Projekt: Plener CZESZEWO 2019

Wydarzenia

TERMIN: 15. - 19. 07.2019

Rezerwat przyrody stanie się już po raz siódmy planem do twórczych zmagań grupy artystów. W Centrum Zarządzania Łęgami w Wielkopolsce spotykają się miłośnicy sztuki aby przez kilka dni zaangażować się w dialog z naturą. Od 15 do 19 lipca 2019 odbędzie się plener malarski pod hasłem: Motyle w malarstwie i sztuce ziemi. (2013 -WOBEC NATURY, 2014 - PRZYRODA I WODA, 2015 - LAS, 2016 - ZWIERZĘ, 2017 - ŁĄKA, 2018 - RZEKA). Plener ma charakter szkoleniowy w imię zasad zrównoważonego rozwoju. 

Projekt spotkań artystycznych zawiera się w inicjatywie projektu edukacyjnego pt.: Leśne Przemiany.


Temat pleneru: Motyle w malarstwie i sztuce ziemi. Tegoroczna edycja towarzyszy II Festiwalowi Bliżej Natury i odbywa się pod honorowym patronatem Aleksandry Warkockiej -  Dyrektora Szkół Zawodowych Nr 6 im. Joachima w Lelewela w Poznaniu.

Obszarem działania tegorocznej edycji pleneru w Czeszewie będzie obszar ziemi, środowisko naturalne. Rzeka, łąka i las są nieodzownym elementem czeszewskiego pejzażu. Jego walory artystyczne i naturalne mają zachęcić artystów do eksperymentowania. Działań o charakterze tradycyjnym i nowatorskim wpływających na realizowane projekty o cechach artystycznych i edukacyjnych. Połączenie malarstwa ze sztuką natury to prowokacja do wydarzeń formalnych w obszarze przestrzeni  i w  procesie odwrotnym. Pozwala na przekształcenie częściowe środowiska oraz zapis w tradycyjnej technice, wyodrębnienie wizerunków i właściwości ze względu na podjęte zachowanie.  (JKP) Kurator pleneru: Julia Kaczmarczyk-Piotrowska.

Uprawiana technika: malarstwo akwarelowe.
- w przypadku realizacji Land art dokumentacja fotograficzna (warsztaty).
Przewidywana ilość uczestników - 15 osób (zgłoszenia przyjmuje kurator do 30 czerwca, liczy się kolejność zgłoszeń).
Miejsce pleneru - Czeszewo - Orzechowo OEL Ośrodek Edukacji Leśnej.

Miejsce kwaterunku - Gospodarstwo agroturystyczne U Leny.
Wyżywienie i kwaterunek - pokrywają uczestnicy . (Gospodarstwo agroturystyczne, Czeszewo) Koszty: (nocleg - 50 PLN doba, 12 PLN - śniadanie, kolacja, 25 - PLN obiad.

Kontakt z kuratorem: kpjulia@poczta.onet.pl

Informacje szczegółowe z ubiegłych edycji: 

https://liblink.pl/dCTNCdk8vI

https://liblink.pl/aelD4awulI

 

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku objęło patronat nad wydarzeniem.

Więcej informacji: Pobierzkategoria: Wydarzenia, autor: Dział komunikacji, dodano: 2019-07-02 14:31:52, czytane: 1061 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego