ENG

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE w Konkursie ACADEMIA 2019 za opracowanie edytorskie

Wydarzenia

W piątek 24 maja br. na Warszawskich Targach Książki miała miejsce uroczystość wręczenia nagród w „Konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2019”. Tegoroczna edycja konkursu ACADEMIA była wyjątkowa: 51 wydawców zgłosiło blisko 150 książek. Wpłynęło dużo niezwykle wartościowych publikacji. Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Romana Barlika przyznało WYRÓŻNIENIE SPECJALNE Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku za publikację: „Rzeźba dzisiaj 3: Sztuka i natura. Parki rzeźby”, redakcja: Eulalia Domanowska, Marta Smolińska; projekt graficzny i skład: Paweł Osial.

Orońskie wydawnictwo wzięło również udział w konkursie na „Najpiękniejsze Książki Roku 2018”, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. W tym roku do konkursu zgłosiło się 108 firm wydawniczych, które nadesłały 204 tytuły opracowane przez polskich twórców (ilustratorów, grafików, typografów). Centrum Rzeźby znalazło się w grupie nominowanych za publikację „Moc natury. Henry Moore w Polsce” – redakcja Eulalia Domanowska; projekt graficzny i skład: Maciej Lizak.

 kategoria: Wydarzenia, autor: Halina Gajewska, dodano: 2019-05-27 13:04:38, czytane: 786 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego