ENG

DZIEŃ ZIEMI 2019

Wydarzenia

DZIEŃ ZIEMI 2019

Niedziela, 28 kwietnia 2019 r.

od godz. 12.00

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

 

Uwaga!  W związku z Dniem Ziemi dla wszystkich zainteresowanych osób oferujemy możliwość skorzystania z płatnego przewozu autokarowego na trasie Warszawa – Orońsko – Warszawa. Szczegóły poniżej.

 

 Zgodnie z orońską tradycją po raz kolejny Park Rzeźby stanie się miejscem imprezy plenerowej, której celem jest uczczenie Międzynarodowego Dnia Ziemi. Wspólnie z artystami, dzieci i dorośli odkrywać będą jak świat sztuki łączy się z ekologią i miłością do przyrody.

Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz orońskich inicjatyw społecznych i z roku na rok spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku w artystycznej atmosferze, w niezwykłym otoczeniu przyrody i dzieł sztuki współczesnej.

W tym roku przygotowaliśmy warsztaty tworzenia opakowań biodegradowalnych, pokażemy jak budować ptasie budki lęgowe, będzie również czas na jogę na trawie, przytulanie drzew, koncert orkiestry warzywnej, gra terenowa i wiele innych atrakcji. Najmłodszym uczestnikom polecamy spektakl „Kapitan Porządek” i zajęcia przyrodnicze w terenie. Dorosłych zachęcamy do zapoznania się z archeologicznymi odkryciami z terenów Orońska i historią krzemienia czekoladowego. Clou programu będzie Manifest Międzygatunkowy połączony z warsztatami tworzenia haseł propagujących ideę równości wszystkich stworzeń.

W tegorocznej edycji zaprosiliśmy do wspólnego działania instytucje i organizacje, którym również zależy na propagowaniu ekologii poprzez sztukę.

Naszymi parterami są: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu, Instytut Dizajnu w Kielcach, Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk, Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, Studio Pani Joga, MakeGrowLab (BioDesign & Consultancy).

W organizacji wydarzenia wspierają nas: Fundacja im. Józefa Brandta, Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Gmina Orońsko. Gośćmi spotkania będą artyści: Anna Siekierska, Ewa Dąbrowska, Diana Lelonek, Jan Sajdak.

Program wydarzeń

MANIFEST MIĘDZYGATUNKOWY, Diana Lelonek, Anna Siekierska, 28.05.2019

MANIFEST MIĘDZYGATUNKOWY, Diana Lelonek, Anna Siekierska, 28.05.2019

Manifest

 www.mazovia.pl

 

BEZPŁATNE AUTOBUSY:

Radom - Orońsko (dworzec PKP "pod zegarem") 11.30 i 14.00

Orońsko - Radom (parking przy starej "siódemce") 16.30 i 18.30

 

WYCIECZKA Z WARSZAWY DO CENTRUM RZEŹBY POLSKIEJ

W związku z Dniem Ziemi dla wszystkich zainteresowanych osób oferujemy możliwość skorzystania z płatnego przewozu autokarowego na trasie Warszawa – Orońsko – Warszawa.

Autokar wyjeżdża 28 kwietnia (niedziela) o godz. 10.30 z parkingu Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki od strony ulicy Królewskiej. Wyjazd z Orońska o godzinie 18.00.

Koszt przejazdu to 40 zł.

Wszystkie zainteresowany osoby prosimy o skorzystanie z internetowego formularza płatności.
Formularz jest aktywny do dnia 26.04.2019 r. do godz. 18.00.

 

 KUP BILET

 

ORGANIZATORZY:

Fundacja im. Józefa Brandta

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Samorząd Województwa Mazowieckiego

Gmina Orońsko

 

 PARTNERZY:

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu

Instytut Dizajnu w Kielcach

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”

Studio Pani Joga

MakeGrowlab (BioDesign & Consultancy)

    

     

  

 

 kategoria: Wydarzenia, autor: Dział Edukacji, dodano: 2019-04-16 13:23:25, czytane: 2086 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego