ENG

LAB ORO 2019 – wyniki naboru

Wydarzenia

XI Międzynarodowy Plener Ceramiczny Lab Oro odbędzie się w pracowniach Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku w dniach od 18 sierpnia do 8 września 2019. Decyzją organizatora wezmą w nim udział:

  1. Bogusław Dobrowolski – komisarz
  2. Tamara Bereza
  3. Valentins Petjko
  4. Weronika Surma
  5. Marta Wasilczyk

Dziękujemy wszystkim artystom za nadesłane aplikacje.

 

----------

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza profesjonalnych artystów plastyków, pracujących w tworzywie ceramicznym, do wzięcia udziału w XI Międzynarodowym Plenerze Ceramicznym LAB ORO który będzie miał miejsce w dniach od 18 sierpnia do 8 września 2019 r.

W tym roku w czasie trwania pleneru będziemy mogli podziwiać twórczość Portugalskiej artystki Joany Vasconcelos, której to obiekty prezentowane będą we wszystkich galeriach Centrum Rzeźby Polskiej. Nawiązując do twórczości autorki i do kultury portugalskiej, chcielibyśmy by w państwa pracach powstałych w trakcie LAB ORO pojawiły się motywy charakterystyczne dla Portugalii, takie jak azulejos.

Finał pleneru to „Niespodziewany Początek Jesieni”, impreza organizowana co roku w CRP, której tematem przewodnim w tym roku jest kultura portugalska. Będzie to dla nas okazja do zaprezentowania efektów pleneru szerokiej publiczności uczestniczącej w festynie.

Do udziału w plenerze zaproszeni zostaną artyści wybrani przez organizatora na podstawie aplikacji złożonych w terminie do 30 kwietnia 2019 r. na adres e-mail komisarza pleneru Bogusława Dobrowolskiego –  b.dobrowolski@rzezba-oronsko.pl

 

Do pobrania:

Regulamin

Karta zgłoszeniakategoria: Wydarzenia, autor: Bogusław Dobrowolski, dodano: 2019-03-13 08:18:18, czytane: 3235 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego