ENG

Konkurs na opracowanie koncepcji projektowej instalacji artystycznej Ludzie z lodu

Konkursy, konferencje

Muzeum Pamięci Sybiru zaprasza artystów plastyków, pracowni artystycznych i firm zajmujących się projektowaniem obiektów małej architektury do wzięcia udziału w konkursie na opracowanie koncepcji projektowej instalacji artystycznej „Ludzie z lodu” w ramach wystawy stałej Muzeum.

Prace wykonane przez uczestników konkursu powinny prezentować autorskie rozwiązania przestrzenne upamiętniające osoby, które trafiły na Sybir.

Propozycje projektowe zawarte w pracach konkursowych powinny wzbogacać wnętrza muzealne o dzieło artystyczne o charakterze oryginalnym, niepowtarzalnym i atrakcyjnym wizualnie, odpowiednio „osadzonym” w istniejącym kontekście sytuacyjnym.

Pula nagród w konkursie to 24 000 zł.

Na wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie czekamy do 11 lutego 2019 roku do godziny 15:00.

Prace konkursowe należy przesłać do 6 maja 2019 roku do godziny 15:00.

Rozstrzygnięcie konkursu przewiduje się na 21 maja, a wyniki zostaną ogłoszone 24 maja 2019 roku

Szczegółowe informacje na temat konkursu:

http://sybir.um.bialystok.pl/zamowieniapubliczne/

Ogłoszenie konkursu na projekt instalacji „Ludzie z lodu” to kolejny, ważny etap budowy Muzeum Pamięci Sybiru.

Po rozpoczęciu w kwietniu ubiegłego roku prac budowlanych, których efekty możemy obserwować przy ul. Węglowej w Białymstoku, w ubiegłym miesiącu rozstrzygnięty został konkurs na projekt pomnika „Bohaterskie Matki sybiraczki”, a w grudniu ogłoszony został także przetarg na realizację wystawy stałej Muzeum.

www.sybir.bialystok.pl

https://www.facebook.com/muzeumpamiecisybiru/


Muzeum Pamięci Sybiru
ul. Jana Klemensa Branickiego 7
15-085 Białystok
www.sybir.bialystok.plkategoria: Konkursy, konferencje, autor: Dział komunikacji, dodano: 2019-02-12 12:08:51, czytane: 1132 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego