ENG

JULIA SCHEWALIE SCULPTURED PAINTINGS

Wydarzenia

JULIA SCHEWALIE
SCULPTURED PAINTINGS
Galeria Propaganda zaprasza na spotkanie z Julią Schewalie organizowane we współpracy z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Spotkaniu z artystką, która opowie o swoim unikalnym warsztacie pracy, towarzyszyć będzie kameralna prezentacja jej „rzeźbionych obrazów”, powstałych w ramach rezydencji artystycznej w Orońsku. Monochromatyczne prace Schewalie powstają z prostopadłościennych płytek ciętych z drewna palonego ogniem. Zwęglone klocki o ostrych kantach i delikatnie połyskującej, słojowatej powierzchni zestawione w większe kompozycje odbijają światło nadając pracom wyjątkową dynamikę.


Schewalie to młoda, niemiecka artystka, absolwentka ASP w Monachium, która aktualnie jest na rezydencji artystycznej w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Jej twórczość opiera się na balansowaniu pomiędzy pojęciem konstrukcji i dekonstruowania obrazu.

Wydarzenie Sculptured Paintings ma charakter jednorazowy i jest niepowtarzalną okazją obejrzenia prac Schewalie, jak dotąd nigdy wcześniej nie pokazywanych w Polsce.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.
22 listopada, godz. 18:30
Propaganda, ul. Foksal 11/1, Warszawa

www.juliaschewalie.com

 

Wydarzenie w prasie:

Echodnia.eu - 29.11.2018

Barbara Koś

https://echodnia.eu/radomskie/radom-laznia-zaprosila-na-spotkanie-z-julia-schewalie-z-niemiec-tworzaca-aktualnie-w-oronsku/ar/13702751kategoria: Wydarzenia, autor: Dział Edukacji, dodano: 2018-11-20 14:47:49, czytane: 1274 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego